Hızlı/Güvenilir Şarap ve İçecek Analizleri

Genel olarak, üretim aşamasında hammadde girişinden son ürüne kadar farklı parametrelerin kontrol edilmesi ve sürecin yönetilmesi gerekmektedir. Sadece son ürün analizi yapılması, üretilen ürünün kalitesini belirmekte ancak üretilen ürünün geri dönüşü ne yazık ki olmamaktadır.

Bir çok sektörde olduğu gibi, İçeçek Sektöründe, özellikle Şarap vb. fermante ürün üretiminde, süreç yönetimi pahalı ve uzun süre alan analizler gerektirmektedir. Son ürün kalitesi ise, tamamen ara kontrol kademelerine bağlı olarak değişmektedir.

Her parametre için ayrı bir cihaz ve cihaz uzmanı yatırımı ise, genel olarak her üreticide mümkün olmamaktadır. Bu, geri dönüşü pek mümkün olmayan süreçte, üretimin her aşamasında, tek bir cihaz ile farklı parametreleri kolaylıkla ölçmenizi ve prosesinizi yönetmenizi sağlayabiliriz.

Temsilciğimizde olan Steroglass firmasını, Şarap başta olmak üzere, farklı içecek proseslerinde, Enzimatik Kitler ile Asetaldehit, Asetik Asit, L-Askorbik Asit, Antisiyanin, Kalsiyum, Kafein, Klorür, Sitrik Asit, Bakır, Gliserin, D-Glukonik Asit, Demir, İsositrik Asit, D-Laktik Asit, L-Laktik Asit, Magnezyum, D-Malik Asit, L-Malik Asit, Pürivik Asit, Toplam Polifenoller, Potasyum, Protein Stabilitesi, Amonyak Azotu, Amino Asit Azotu, Glikoz, Fruktoz, Sakkaroz, Serbest Kükürtdioksit (SO2), Toplam Kükürtdioksit (SO2), Tartarik asit analizlerini tek bir cihaz üzerinde sağlayabilmektedir.

Bu parametreler doğrultusunda, üretiminize kolaylık yön verebilir, son ürün kalite problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

Üretimin çok olduğu, analiz sayısının yüksek olduğu yerlerde Hyperlab Tam Otomatik cihazlar ile, analiz sayısı düşük olan yerlerde ise ONE Spektrofotometre ile her firmaya uygun çözüm sunulmaktadır.

 

Aşağıdaki Link Bağlantılarımızdan Ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz;

HyperLAB Otomatik Şarap ve İçecek Analiz Cihazları 

“ONE Spektrofometre” Şarap ve İçecek Analiz Cihazı

Enzimatik Ve Kalorimetrik Analiz Kitleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir